Dhelpra Dhe Rrushte - Ezopi - Teater -


Likes : 41 | Hits : 13196
FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedin
Video Details - "dhelpra dhe rrushte - ezopi" - nën regjinë e dhimitër pecanit fabulat e ezopit dhe mençuria e tij pasqyrohen shumë bukur nën interpretimin e mrekullueshëm të kolosit të kinematografisë shqiptare, kadri roshit. në rolet e tjera : luiza xhuvani, anton qesari, merita zoto, ferdinand radi dhe vangjel toçe.